MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Taraflar

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (Sözleşme); adresi 3. maddede belirtilen (Alıcı) ile Halkalı Merkez Mah. Fatih Cad. No:38C Küçükçekmece/İstanbul adresinde bulunan Recep Çelik Moda Çelikler (Satıcı) arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.modacelikler.com internet sitesinden, 05523480000  elektronik ortamda siparişini ( e-ticaret ) yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına ( e-ticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

www.modacelikler.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi, ürünleri iade ve değişim gibi hususlarda kargoya verecek kişi (Alıcı) ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı ALICI kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve/veya posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 14 (ondört) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder. Bu halde ALICI’nın hiçbir talep ve dava hakkı yoktur.

Alınan Ürün /Ürünler 

Adı , kodu : ; … adet

Toplam Satış Bedeli : …. -TL

Ödeme Şekli : Kredi Kartı / Banka Havalesi (EFT) / Kapıda Ödeme / Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme

Teslim Edilecek Kişi :

Telefon numarası :

Teslim Edilecek Adres :

Fatura Edilecek Kişi/Kurum :

Fatura Adresi :

Vergi Dairesi :

Vergi Sicil Numarası :

Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarihtir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza, pandemi vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. 

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

Satıcı, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında edimlerini eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.modacelikler.com ya da whatsapp hattından alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından ya da yanlış bilgi vermesinden dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.modacelikler.com ya da whtsapp hattı sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

www.modacelikler.com'den kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi, Kapıda Ödeme, Kapıda Kredi Kartı Ödeme ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 1 iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

Alıcı, www.modacelikler.com internet sitesinden ya da whatsapp hattından satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder. 

Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.modacelikler.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder. Alıcı, ürünün ambalajına, etiketine, kendisine zarar verilmesi durumunda, ürünün kullanılmış olduğunun satıcı tarafından tespit edilmesi halinde ürünü iade edemeyeceğini, bu hususta satıcının beyanının esas olduğunu ve kesin delil niteliği taşıyacağını kabul ve beyan eder.

Sipariş/Ödeme Prosedürü

Sipariş: 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Sitemizde gösterilen tüm fiyatlar ürünlerin KDV dahil fiyatlarıdır. Türkiye dışından verilen siparişler için ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, KDV ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden SATICI sorumlu değildir.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya birkaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip alıcının onay vermesi durumunda alıcıya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda ; fiyat eşitliği bulunan yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır. 

Ödeme:

www.modacelikler.com‘de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit – havale – kapıda nakit ya da kredi kartı ile tahsilat ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. 

Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Ürün bedelinin SATICI’ya gönderilmemesi halinde ALICI ürün bedeli ile sorumlu olacağını ve bu bedelle ilgili SATICI tarafından kendisinden her türlü talepte bulunulabileceğini kabul ve beyan eder. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle ile birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir.

Kargo ücretinin sitedeki ürün tanıtım sayfasında ücretsiz gösterildiği ve buna göre işbu sözleşmede de “0,00 TL” olduğu durumlar haricinde; iade ve değişim gibi durumlarda kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve ALICI tarafından ödenmektedir. Aşağıda açıklananlar kapsamında iade ve değişim halleri ile kargonun teslim alınmaması hallerinde kargo bedeli, ürün bedeline dahil değildir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca, kargo, nakliye ve teslim ve benzer ek masrafların önceden hesaplanamaması halinde ALICI bu ek masrafları ödemekle yükümlü olabilecektir. Diğer yandan aşağıdaki şartlar dahilinde kargo ücretinin ALICI’ya ait olacağı hallerde ürünlere ait kargo bedelleri aşağıda gösterilmiş olup, ALICI bu bedeller dahilinde sorumlu olacaktır.

1-4 desi 95 TL

5-6  desi 130 TL

Tüm siparişlerde kargo ücreti SATICI’ya aittir. Ürünün sipariş verilmesine rağmen ALICI tarafından teslim alınmaması ve kargo firması tarafından SATICI’ya iade edilmesi durumunda ise kargo ücreti ALICI’ya ait olacaktır.

ALICI tarafından ürünün iade edilmek istenmesi durumunda ise iade kargo bedeli ALICI’ya ait olacaktır. Ürün bedelinden kargo ücreti kesilecek ve geri kalan ücret ALICI’nın hesabına yatırılacaktır. ALICI’nın bu halde hiçbir talep ve dava hakkı bulunmamaktadır.

ALICI tarafından ürünün değiştirilmek istenmesi durumunda ise değişim talepli gelen ürünlerde ALICI tarafından değişim için SATICI’ya gönderilen kargo bedeli SATICI’ya ait olurken, ürün değiştirildikten sonra yeniden gönderilen ürüne ait kargo bedeli ALICI’ya ait olacaktır. ALICI tarafından değişim yapılacağı söylenerek SATICI’ya gönderilen ürünler bakımından ALICI gönderimden sonra ürünün iadesini talep eder ve iade SATICI tarafından onaylanırsa bu halde değişim için gelen ürün iade talepli olarak değerlendirilecek ve iade kargo bedeli ALICI’ya ait olacaktır. Ürün bedelinden kargo ücreti kesilecek ve geri kalan ücret ALICI’nın hesabına yatırılacaktır. ALICI’nın bu halde hiçbir talep ve dava hakkı bulunmamaktadır.

Ürünün siparişinin verilmesine rağmen ürünün ALICI tarafından teslim alınmaması durumunda ürün SATICI’ya geldikten sonra SATICI tarafından ilgili sipariş en geç 10 gün içerisinde iptal edilerek ürün bedelinden kargo ücreti kesilecek ve geri kalan ücret ALICI’nın hesabına yatırılacaktır. ALICI’nın bu halde hiçbir talep ve dava hakkı bulunmamaktadır.

Teslimat:

Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir. 

Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir. Ürünlerin kargo şirketine tesliminden sonra ALICI’ya teslime kadar geçen süre boyunca tüm sorumluluk kargo şirketine aittir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine [email protected]'a  e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir. Ancak belirtmek gerekir ki, ürünün kargoya verildiği andan itibaren ürün ile ilgili tüm sorumluluk kargo firmasına aittir. Geç teslim, hatalı teslim, teslim edilmeme gibi kargodan kaynaklı tüm durumlarda Alıcı iş ve işlemleri ile taleplerini kargo firmasına yönlendirecektir, Satıcı’nın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur, o nedenle üründe ya da pakette hata olduğu düşünülüyorsa teslim öncesinde mutlaka tutanak tutulmalıdır, aksi halde ürünün tam ve hasarsız olarak teslim edildiği kabul edilmiş olacaktır ve SATICI’nın bu durumda hiçbir sorumluluğu yoktur, Alıcı’nın ise iade ya da değişim hakkı bulunmamaktadır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. 

Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

Ürün İade:

Alıcı malı teslim aldıktan sonra 14 (ondört) iş günü içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının  mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt ya da arka kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da kendisinde tutması gerekmektedir. İade edilecek ürünlerin iadesinin mutlaka ALICI tarafından gerçekleştirilmesi ve iade kargoların da ALICI tarafından aynı isimle gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ve kim tarafından iade edildiği anlaşılamayan ürünlerin iade işlemlerinin başlanamaması nedeniyle SATICI’nın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır ve tüm sorumluluk ALICI’ya aittir.

Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. Cayma hakkının kullanılmasında kargo ücreti ... TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. İade, SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile yapılacak olup, Alıcı'nın iade edeceği malı belirtilen Satıcı'nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan da ayrıca ALICI sorumlu olacaktır. Ürün bedelinden kargo ücreti kesilecek ve geri kalan ücret ALICI’nın hesabına yatırılacaktır. ALICI’nın bu halde hiçbir talep ve dava hakkı bulunmamaktadır.

İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmaktadır.

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

Alıcının cayma hakkını kullanması ve Satıcı tarafından kabul edilmesi halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren, işbu Sözleşme’de yer alan şartlar ve istisnalar dahilinde ve saklı kalmak üzere, en geç on gün (10)  içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi kargo /geri gönderim ücreti hariç olmak üzere tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir. Kargo/geri gönderim ücreti ALICI’nın yatırmış olduğu bedelden düşülerek kalan bedel ALICI’ya iade edilecektir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engeldir. SATICI arzu ederse iadeden kaçınabilir.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 14 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, etiketi kopartılmış, sökülmüş, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ve etiketi ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak talep müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, Satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte Alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. Bedel iadesi yapılırken kargo/geri gönderim ücreti ALICI’ya yansıtılır ve ALICI’nın hesabından düşülerek geri kalan bedelin iadesi yapılır.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Bedel iadesi yapılırken kargo/geri gönderim ücreti ALICI’ya yansıtılır ve ALICI’nın hesabından düşülerek geri kalan bedelin iadesi yapılır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. Bedel iadesi yapılırken kargo/geri gönderim ücreti ALICI’ya yansıtılır ve ALICI’nın hesabından düşülerek geri kalan bedelin iadesi yapılır.

Alıcının www.modacelikler.com sitesi üzerinden ilan edilen ücretsiz kargo seçeneği alt limitinin üzerinde alışveriş yapması ve kargo hizmet ücretinin Satıcı tarafından karşılanması kampanyasından yararlanması sonrasında, iade edilen ürün sebebiyle toplam ürün alışverişi tutarı kargo hizmet ücreti kampanyasına ait alt limitin altına düşer ise belirtilen kargo hizmet ücreti alışveriş bedelinden düşülerek alıcı ya iade edilir.

Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli alışveriş toplam bedelinden düşürülerek Alıcı ya iade edilir. Yine bedel iadesi yapılırken kargo/geri gönderim ücreti ALICI’ya yansıtılır ve ALICI’nın hesabından düşülerek geri kalan bedelin iadesi yapılır.

Değişim yapılan ürünün tekrar iadesi yapılmamaktadır. Dilerseniz değişim yapma hakkınızı tekrar kullanabilirsiniz. İade işlemi değişim yapılmayan siparişlerde geçerlidir. 

Kargoyla teslim anında ALICI’ nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan ya da ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler ve sair zararlar da ALICI’ya aittir. Teslim alınmayan siparişlerde kargo ücreti müşterinin iade tutarından kesilerek iade işlemi yapılır. Kapıda ödeme seçeneğinde ise bu bedel ALICI’ya yansıtılır ve ALICI tarafından kendisinden talep edildiği an SATICI’ya ödenmek zorundadır.

Toparlamak gerekirse cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ ya aittir. Alıcı’nın masrafları ödememesi halinde iade tutarından masraflar kesilerek, geri kalan ücret alıcıya iade edilecektir. SATICI tarafından ücret iadesinin yapılabilmesi içi, iade edilecek malın işbu Sözleşmedeki şartlar dahilinde satıcıya teslim edilmesi şarttır.

Geri ödemenin ALICI’ya yansıma süresi bankaya bağlı olarak değişmektedir ve bu hususta SATICI’nın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

İnceleme

Alınan ürünlerin yasal olarak belirlenmiş bir garanti süresi bulunmamaktadır. Ancak kullanma talimatına ve ürün içerisinde yer alan bakım sembollerine uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünlerde yaşanan herhangi bir sorunda ilgili ürün için incelenme talebi SATICI’ya iletilebilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu’na istinaden; ürünlerimizde kullanım sonrasında oluşabilecek sorunlar ile ilgili olarak, fatura tarihinden itibaren, 180 (yüzseksen) gün içerisinde inceleme talebi için SATICI’ya başvurulabilir. SATICI talebi aldıktan sonra ürün ALICI tarafından Ürün İnceleme Formu ile kargo bedelleri ALICI’ya ait olmak üzere SATICI’ya gönderilir. SATICI ürünü, ürün inceleme formu ile teslim aldıktan sonra, ürünü incelemeye tabi tutar ya da ürün 3. Kişilerden tedarik edildi ise inceleme için 3. Kişilere gönderir. Ürün incelemesi ürünün SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren 20 iş günüdür. Bu süre sonunda üründe kullanıcı hatasından kaynaklanmayan ve üretim hatası olduğu tespit edilen bir hata tespit edilirse ALICI’ya ürünün aynısı mevcut ise aynısı gönderilir. Ürünün aynısı mevcut değilse ALICI’ya ürünün muadali ürünler gösterilerek ürünün muadili ile değişimi ya da para iadesi seçeneklerinden biri sunulur. Üretim hatası olduğu kabul edilen ürünlerin geri gönderimi aşamasında ALICI tarafından ödenmiş olan kargo bedeli de ALICI’ya iade edilir. Üründe SATICI kaynaklı bir hata tespiti yapılmayan ürünler ise ALICI’ya yine kargo bedelleri ALICI’ya ait olmak üzere aynen iade edilir ya da ALICI’nın yazılı talebi doğrultusunda imha edilir. ALICI’nın ürün incelemesi bitmesine rağmen ürünü teslim almaktan kaçınması halinde inceleme yapılan ürün en fazla 3 ay bekletilir ve SATICI tarafından imha edilir.

Kişisel Verilerin Korunması, Ticari Elektronik İleti ve Fikri-Sınai Haklar ile İlgili Kurallar 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel veri olarak tanımlanabilecek ALICI’ya ait ad, soyad, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası, demografik veriler, mali veriler vb. bilgiler; sipariş almak, ürün ve hizmetleri sunmak, ürün ve hizmetleri geliştirmek, sistemsel sorunların çözümü, ödeme işlemlerini gerçekleştirmek, -önceden onay verilmesi halinde- siparişler, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak, ALICI’ya ait bilgilerin güncellenmesinde ve üyeliklerin yönetimi ve sürdürülmesi ile ALICI ile SATICI arasında kurulan mesafeli satış sözleşmesi ve sair sözleşmelerin ifası amacıyla ve 3. kişilerin teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerinin SATICI adına yerine getirilmesini sağlamak için SATICI, SATICI iştirakleri ve üçüncü kişi ve/veya kuruluşlar tarafından süresiz/süreli kaydedilebilir, yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilebilir, kullanılabilir, güncellenebilir, paylaşılabilir, transfer olunabilir ve sair suretler ile işlenebilir.

ALICI’lara, yürürlükteki mevzuata uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Moda Çelikler tarafından SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletişimler yapılabilir, ALICI kendisine ticari elektronik iletiler gönderilmesini kabul etmiştir.

ALICI tarafından İnternet Sitesi'nde girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, Satıcı tarafındaki kendi sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Bununla beraber, söz konusu bilgiler ALICI’ya ait cihazlardan girildiğinden ALICI tarafından korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu ALICI’ya aittir.

ALICI SATICI'ya belirtilen iletişim kanallarından ulaşarak veri kullanımı-işlenmelerini ve/veya iletişimleri her zaman için durdurulmasını talep edebilir. ALICI'nın bu husustaki açık bildirimine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur; ayrıca dilerse, hukuken muhafazası gerekenler ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da kimliği belli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. ALICI isterse kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili işlemler, aktarıldığı kişiler, eksik veya yanlış olması halinde düzeltilmesi, düzeltilen bilgilerin ilgili üçüncü kişilere bildirilmesi, verilerin silinmesi veya yok edilmesi, otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz, verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğrama halinde giderilmesi gibi konularda bilgi alabilir. Ancak evrak ve kayıtlar ancak ve ancak Mahkeme kararı ile ALICI’ya sağlanabilir. Söz konusu başvurular incelenerek yasal süresi içerisinde ALICI’ya mevzuatta öngörülen sürelerde dönüş yapılacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR