Şık ve Zarif Düğün Kombinleri İçin Öneriler

Şık ve Zarif Düğün Kombinleri İçin Öneriler

Şık ve Zarif Düğün Kombinleri İçin Öneriler

Düğünler, herkesi bir araya getiren eş, dost ve tüm akrabaların birlikte ve mutlu olduğu toplantılardan bir tanesidir. Böyle anlarda olabildiğince şık, göz alıcı ve zarif olmak isteriz. Düğünlerde şık olmak istiyorsanız öncelikle doğru düğün kombinleri yapmayı bilmeniz gerekir. Doğru kombini oluşturmakla birlikte yaptığınız kombinin vücut proporsiyonunuza uygun olması gerekmektedir. Her iki durum bir araya geldiğinde ve doğru bir şekilde yapıldığında tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Erkekler Düğünde Nasıl Giyinmelidir?

 Erkekler her ne kadar düğünde klasik kombinlerden vazgeçmese de doğru yapılan renk uyumları ile çok şık bir görünüm elde edebilirler. Düğün için ceket pantolon kombinleri yapılırken erkeklerin renk uyumuna dikkat etmesi gerekir. Riski sevmeyenler için siyah gömlek altına giyeceğiniz siyah kumaş pantolon yaz kış tercih edebileceğiniz bir kombin olacaktır. Kombininize biraz renk katmak istiyorsanız lacivert bir gömlek altına giyeceğiniz açık bej renkli bir pantolon ile çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Düğünün olacağı mevsime bakarak da kombin yapmak mümkün. Kışlık düğün kombinleri yapılacaksa modern bir takım elbise tercih edilebilir. Bu düğünlerde siyah ya da lacivert tonlarda takım elbiseler giyilebilir. Eğer düğün yaz aylarında ise daha renkli takımları tercih edebilirsiniz. Yazın kahverengi, gri ya da bej tonlarında takım elbiseler tercih edilebilir. 

Kadınlar İçin Düğün Kombinleri

 Erkeklere oranla kadınların düğünlerde giyeceği birçok farklı kombin alternatifi mevcuttur. Pantolon takımlar, etek takımlar ya da tek parça olan elbiseler düğünlerde kurtarıcı olabilir. Kadınların düğün kombinlerinde  en çok tercih ettiği giyimlerden bir tanesi elbise kombinleridir. Elbiseler, tek parça olduğu için çok daha kolay kombinlenebildiği için tercih edilir.

Düğünde Spor Kombin Yapılır Mı?

Birçok kişinin aklında ‘’Düğünlerde spor kombin yapılır mı?’’ sorusu vardır. Spor kıyafetler doğru şekilde kombinlendiği zaman spor-şık görünüm elde edilebilir. Kadın gömlek pantolon kombinleri hanımlar tarafından düğünlerde tercih edilebilecek hem spor hem de şık olunabilecek bir kombindir. Özellikle saten gömlekler düğünlerde tercih edebileceğiniz şık bir parçadır. Altına kumaş bir pantolon giydiğinizde daha resmi olurken klasik bir kot pantolon ile sporlaştırabilirsiniz.

 

Kot pantolon üzerine dantelli bir atlet giyebilir ve üzerinize şık bir renkli blazer ceket atabilirsiniz. Renkli blazer ceketinizle uyumlu stiletto ile spor düğün kombinleri elde edebilirsiniz. 

Pantolon-Bluz Kombinleri

Gideceğiniz düğünün yakınlık derecesine bakılarak pantolon-bluz kombinleri de yapabilirsiniz. Düğün için pantolon bluz giyilecekse iki parçadan birini daha iddialı tercih edilebilirsiniz. Böylelikle kombininiz günlük olmakran çıkar ve şık bir görünüm kazanır. Örneğin sade bir pantolon giyecekseniz üzerine taşlı ya da kayık yaka bir bluz giyebilirsiniz.

Etek Kombinleri

 Düğün için kombinler yapılırken en çok tercih edilen bir diğer parça ise eteklerdir. Etekler, üzerine kombinleyeceğiniz birçok şey ile şık bir görünüm kazanabilir. Mini bir etek üzerine şık şifon bir gömlek, altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde yırtmaçlı midi boy etekler üzerine askılı büstiyerler de düğünlerde tercih edebileceğiniz doğru kombinler arasında yer alır.

 

 Düğün için etek kombinleri yaparken özellikle yaz aylarında daha diz boyunda ve dizüstü boylarda etekleri tercih edebilirsiniz. Eteklerin üzerine şık büstiyerler, gömlekler tercih edebilirsiniz. Kış aylarında ise mini etek kombini yapacaksanız topuklu botlar kullanabilirsiniz.

Gideceğiniz Yere Göre Düğün Kombinleri

 Düğünlerin yapılacağı ortama göre yapacağınız kombinler de farklılık gösterebilir. Otelde yapılacak düğünlerde farklı bir kıyafet giyilmesi gerekirken havuz başında daha farklı bir kombin yapmanız gerekebilir. Aynı şekilde kapalı düğün salonlarında ise daha farklı bir model tercih edebilirsiniz. ‘’Otelde düğüne giderken ne giyilir?’’ diyorsanız biraz daha resmi olmak daha hoş bir görüntü yaratacaktır. Pantolon gömlek kombinleri otel düğünlerinde tercih edebileceğiniz doğru kombinler olacaktır. Otellerde ayrıca iddialı olan abiyeleri de tercih edebilirsiniz.

Mevsimlere Göre Düğün Kombinleri

 Gideceğiniz düğünün zamanına göre yapacağınız kombin değişiklik gösterir. Yaz aylarında daha renkli kombinler düğünler için daha uygun olur. Kışın düğünde ne giyilir diyorsanız da daha koyu renkleri     -lacivert, gri gibi- tonları tercih edebilirsiniz. Özellikle sonbahar düğünlerinde kahverengi, turuncu ve tonlarını tercih edebilirsiniz.

 

 Gideceğiniz düğün Mart-Nisan gibi bahar aylarında ise daha canlı tonları tercih edebilirsiniz. ‘’İlkbaharda düğünde ne giyilir?’’ denildiğinde akıllara öncelikle çiçekli elbiseler gelir. Özellikle düğünün yapılacağı yer açık bir alansa ya da kokteyl ortamındaysa çiçekli ve renkli elbiseler tercih edilebilir. 

Düğün Kokteylinde Ne Giyilir?

 Kimi zaman düğünler daha büyük bir kutlama yerine kokteyl tarzı az kişili ve daha sakin bir şekilde tercih edilebilir. Bu konseptli düğünlerde olabildiğince sade ve risksiz kombinler yapılmalıdır. Yapılacak düğün bahar ve yaz aylarında ise boyundan bağlamalı mini elbiseler tercih edilebilir. Aynı zamanda dizde biten tek parça yırtmaçlı elbiseler de tercih edebilirsiniz. 

Açık Alan Düğün Kombinleri

 Düğünler genellikle yaz aylarında olmakla birlikte havuz başı gibi birçok alanda gerçekleşmektedir. Havuz başı gibi ortamlarda çimen ve havuz olduğunu göz önünde bulundurduğunuz zaman daha rahat edebileceğiniz elbiseler ya da takımlar tercih etmelisiniz. Örneğin yerde sürünen bir elbise havuz başı düğünü için doğru bir seçim olmayacaktır. ‘’Havuz başı düğününde ne giyilir?’’ sorusu aklınızda yer alıyorsa rahat hareket edebileceğiniz ürünler giymeniz gerekmektedir. Aynı şekilde havuz başında giyeceğiniz ayakkabının topuk seçimi de oldukça önemlidir.

Renk Uyumu

 Kombinleri güzel göstermenin en önemli püf noktası renk uyumudur. Düğünlerde şık bir görünüm kazanmak istiyorsanız bu renk uyumuna oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer birbirine zıt renkler giyecekseniz bu iki rengin birbirine uyumlu olmasına dikkat edin. Daha zıt yerine risksiz renkli ürünler giyinmek istiyorsanız da ton sür ton tercih edebilirsiniz. Ton sür ton göze oldukça uyumlu gelen bir rengin uyarlanmasıdır. Örneğin koyu kahverengiyi ele alıp kombininizi baştan aşağı kahvenin tonlarıyla oluşturmaya ton sür ton denir.

 Düğünlerde İddialı Parçalar

 Düğün şık ortamlarda olduğunda payet kumaş çok sık tercih edilir. Çünkü payet kumaş iddialı bir parçadır ve düğün gibi ortamlar için ideal bir parçadır. Tüy ve özellikle dantelli kıyafetler yine düğünlerde çok tercih edilen parçalar arasında yer alır. Gideceğiniz düğün ortamını bilmeniz ortama uygun şıklıkta kombinler yapabilmenizi sağlar.

 

 

 Örneğin payetli bir bluz giyiyorsanız altına saten bir etek tercih edebilirsiniz. Ya da tam tersi payetli bir etek giyecekseniz üzerine şifon bir gömlek giyerek modern bir görünüm kazanabilirsiniz. Açık alanlarda kombininizin rahat olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda sırt dekolteli elbiseler ya da bluzlar çok şık bir görünüm sağlayacaktır. Tüm bu kombinleri oluştururken size daha uygun olabilmesi adına vücut tipinize göre seçmeniz de önem arz eder. Vücut tipinize bilerek yaptığınız kombinler daha şık olmanızı sağlar.

Etiketler: Öneri
Mart 29, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR